Twarz zwierciadłem zdrowia? (różne ciekawe tabele)Dzisiaj - dla odmiany - coś, co przez przypadek znalazłam w starych notatkach. Dotyczy szeroko pojętego zdrowia, tak fizycznego jak i mentalnego a także, tzw. mowy ciała - czy raczej mimiki, którą bardzo łatwo rozszyfrować, wszak w gruncie rzeczy ludzkie zachowania nie tak bardzo różnią się od siebie. Może kogoś zaciekawi, specjalnie zeskanowałam parę z tych zdjęć. Na górze: Wiadomo od dawna, że gdy człowiek choruje, pogarsza się jakość jego cery. I tak wypryski, bolące zmiany skórne, w powyżej podanych miejscach twarzy, mogą sugerować oznaczone choroby - niedomagania tychże organów wewnętrznych. Profilaktyki nigdy dosyć, wszak w zdrowym ciele - zdrowy duch.

Co warto jeść, aby poprawić swoje zdrowie (nasiona to samo zdrowie)

Słyszeliście zapewne o masażu stóp. A dlaczego jest on nie tylko "przyjemny" lecz także pożyteczny, widzicie powyżej. Tę mądrość ludową przekazała mi moja Oma (babcia), którą po latach znalazłam w jakimś periodyku. Polecam, gdyż to naprawdę pomaga - stosowała to moja oma, stosuję to ja, także mój pape. Masujcie sobie wybrane miejsca - regularnie, stopy kryją w sobie ważne dla zdrowia człowieka receptory, które mają moc - oczyszczania organizmu z toksyn.

Przydatne. W 1 kolumnie z lewej strony - grupy krwi. Środkowa - komu możecie dać swoją krew; ostatnia - od kogo dostać. Oczywiście w razie choroby, wypadku, etc.
A teraz "mimika a emocje"
Pani z lewej - jest znudzona.
Pani z prawej - zainteresowana.
Pani z lewej - postawa zamknięta, niechętna.
Pani z prawej - postawa otwarta, przyjazna.

Od lewej: Pani nr. 1 - zamyślona, pogrążona we wspomnieniach...
Pani nr. 2 - przypomina sobie brzmienie jakiejś piosenki, utworu, jakiś dźwięk
Pani nr. 3 - przypomina sobie uczucie, jakąś emocję
Pani nr. 4 - przypomina sobie jakiś obraz
A teraz mimika panów. Zaznaczone ciemnym kolorem fragmenty twarzy, są tym obszarem, który wskazuje dany typ emocji, nastawienia. Jak widzieliście u pań powyżej, nasze nastroje zdradza głównie nasz wzrok, kolokwialnie mówiąc "kąt spojrzenia", u panów rzecz jest troszku inna... To miejsce, w które Wy będziecie spoglądać (na twarz pana) może mieć wpływ na typ reakcji u waszego rozmówcy. Hm... Ja przeważnie patrzę na usta...
Od lewej: Pan nr. 1 - zaznaczony fragment oznacza przyjacielskie nastawienie.
Pan nr. 2 - patrząc na ten fragment twarzy możecie przejąć kontrolę nad sytuacją.
Pan nr. 3 - ostatni fragment wskazuje na sensualny stosunek do rozmówcy i na odwrót. ;D
Ważne (znam to od dawna - sprawdzone) - typ zachowania powyżej może wskazywać na dwie emocje, totalnie sobie przeciwne. Ważne, aby ich nie pomylić. Albo zatem mamy do czynienia z kimś, kto ma czegoś dosyć... np. rozmowy z nami czy tego w co próbujemy go wkręcić. Albo - wręcz przeciwnie, to dana osoba próbuje nas w coś wkręcić, oszukać, naciągnąć.
Powtórka z tematu powyższego. Osoba która nerwowo - podczas rozmowy z wami, pociera oko (oczy) może zarówno mieć problemy ze wzrokiem, albo być alkoholikiem (albo jedno i drugie), albo jej podświadomość zdradza ją, że próbuje was oszukać, w coś wkręcić.
Nikogo nie trzeba przekonywać, że zaraz po biuście, nogi są ulubioną częścią kobiecego ciała, na które panowie uwielbiają spoglądać. Ale czy zastanawiają się co oznacza sposób siedzenia, założenia nogi na nogę u pań? Być może to Was zaciekawi...
Od lewej: Pani nr. 1 - ten typ siedzenia jest - jak wykazują badania społeczne - ulubionym u panów. Nie trudno się domyślić dlaczego. Ta pani jest zrelaksowana, pewna siebie, ale i pełna seksapilu.
Pani nr. 2 - to typ nieśmiałej szarej myszki.
A jak sprawa ma się u panów?
Od lewej: Pan nr. 1 - marzy tylko o jednym, aby skończyć daną rozmowę, spotkanie.
Pan nr. 2 - Drugi z kolei jest przykładem pewnego siebie (aż do przesady można powiedzieć) osobnika. Ten typ siedzenia nie jest mile odbierany przez kobiety, ale i przez innych mężczyzn zwłaszcza w pracy. Może także znaczyć o czymś zgoła innym, niżby chciał tego ów pan. Np. że jest to pozer, który pod maską śmiałka, próbuje ukryć wrodzoną niepewność siebie.
Ciekawostka. Jeśli osoba klepie po plecach drugą osobę podczas uścisku, może to oznaczać zmieszanie oraz chęć jak najszybszego uwolnienia się z uścisku.
A teraz ułożenie stóp. Grupa ludzi dyskutuje ze sobą. Ujęcie z lewej wskazuje jednak, że rozmowa jest tylko tłem, cała uwaga grupy skierowana jest na panią w czarnej miniówie. ;D
Ujęcie z prawej - pan w środku jest zdecydowanie zepchnięty na margines podczas konwersacji panów z brzegu. Czuliście się kiedyś jak piąte koło u wozu? Jak znowu się wam to zdarzy, przyjrzyjcie się swojemu otoczeniu. Ciało i mimika - nie kłamią.

Mam nadzieję, że powyższe tabelki i zdjęcia przydadzą się wam w praktyce. Znalezione w przepastnej bazie danych tumblr oraz w sieci. Kto szuka, ten zwykle coś wskazuje. :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Persian Mythology, Gods and Goddesses" (Part I)

"Ulecz się sam" - Andrzej Żak. Część II - Wolność jest jak zdrowie: uzyskuje wartość i stajemy się jej świadomi tylko wtedy, gdy ją tracimy...

Mitologia Indyjska: Mit o powstaniu świata, Bogini Matce i wojnie bogów!